ترک مسکالین

مصرف مسکالین باعث ایجاد توهم های شدید می شود. به طوری که رنگ ها و صداها را واضح تر و شفاف تر می بیند و می شنود. گذر زمان را آهسته تر احساس می کند. ممکن است فرد خودش را سنگین تر یا سبک تر از آن چه که هست حس کند. مصرف کننده مسکالین در زمان توهم ممکن است بتواند صداها را به صورت رنگ ببیند و یا بوها را بچشد. در مراحل بالاتر توهم ممکن است فرد چیزهایی را ببیند و صداهایی را بشنود که اصلاً وجود ندارند.

ترک مسکالین

مسکالین چیست

مسکالین یکی از قوی ترین ماده های مخدر توهم زای طبیعی است که به طور مستقیم بر روی مغز اثر می گذارد. مسکالین را به دلیل خاصیت توهم زایی که دارد مصرف می کنند. در گذشته از مسکالین برای درمان روماتیسم، زخم های عمیق، سوختگی، مارگزیدگی، درمان تب، درد زایمان، دندان درد و دیابت استفاده می شد و کاربرد آن برای تسکین بسیاری از دردها بود. پس از مصرف مسکالین، به افراد حس سرخوشی و شادی دست می دهد. امروزه این ماده توهم زا، توسط بسیاری از جوانان استفاده می شود. در واقع این ماده میان قشر جوان رواج بیشتری دارد. مسکالین اعتیاد آور است و هر چه میزان مصرف آن بیشتر و زمان مصرف آن طولانی تر بوده باشد، ترک آن را سخت تر می کند و عوارض بدتری دارد.

اثرات مصرف مسکالین

مصرف مسکالین بر بخش های پیشرفته و مهم مغز اثر می گذارد و باعث می شود که فعالیت های عصبی بیشتری صورت بگیرد. به علاوه افزایش پیوستگی فعالیت های عصبی هم بین نقاطی از مغز که در حالت عادی به صورت مجزا فعالیت می کنند، دیده شده است. بخشی از لوب پیشانی مغز که مسئول خودآگاهی است، فعالیت بیشتری پیدا می کند، در نتیجه بین این قسمت از مغز و نقاط پردازش حسی که مسئول گرفتن اطلاعات از اطراف هستند، ارتباط عمیق تری شکل می گیرد و همین امر باعث می شود که انتقال اطلاعات بین قسمت های مختلف مغز بیشتر شود و بین مصرف کننده با محیط اطراف ارتباط عمیق تری صورت گرفته و در نتیجه دوگانگی از بین رفته و مصرف کننده حس کند که با اطراف یکی شده است.  

اثرات مصرف مسکالین شامل پارانویا، پارستزی، تغییر در درک رنگ، سردرد، میدریاز، اسپاسم و تحریک روانی حرکتی است. استفاده طولانی مدت از ماده توهم زای مسکالین به دلیل اثر مستقیم آن بر روی مغز و قسمت حافظه، مشکلات جدی را برای فرد به وجود می آورد زیرا مغز فرد مصرف کننده درگیر اتفاقاتی می شود که وجود ندارند و در واقع فرد دچار توهم جدی می شود. به طوری که از حالت عادی خود خارج می شود.

ترک مسکالین

کاکتوس های پیوت و سن پدرو

کاکتوس های پیوت یا سن پدرو که منبع اصلی مسکالین هستند، در شمال مکزیک و ایالات متحده آمریکا وجود دارد. این گیاه به طور سنتی در آیین های مذهبی، توسط مردم بومی شمال مکزیک و ایالات متحده آمریکا، مصرف می شود. به طور معمول، گوشت کاکتوس به صورت تازه بلعیده می شود، یا آن را خشک و متعاقباً مصرف یا برای تهیه چای استفاده می کنند. در حال حاضر، مواد حاوی مسکالین در کنوانسیون سازمان ملل متحد به عنوان مواد مخدر گنجانده شده است.  

ترک مسکالین

از آن جا که مصرف مسکالین باعث ایجاد توهم شدید می شود، ممکن است فرد مصرف کننده متوجه محیط اطراف خود نباشد و اتفاقات خطرناکی برایش رقم بخورد. گزارش های زیادی در مورد اعتیاد فیزیکی به مسکالین در دست نیست ولی آسیب های مصرف مسکالین بسیار خطرناک است یعنی زمانی که فردی مدت زیادی مسکالین مصرف می کند، حتی در مواقعی که مصرف ندارد هم دچار توهم و فلش بک می شود یا ممکن است باعث حاد شدن اختلالات روانی فرد مصرف کننده شود. بنابراین بهتر است که هر چه زودتر نسبت به ترک آن اقدام شود.