خدمات بستری اعتیاد

این مرکز بعنوان بزرگترین مرکز ترک اعتیاد کشور با بیشترین ظرفیت بستری آماده ارایه خدمات بستری ترک اعتیاد شبانه‌روزی به بیماران عزیز می‌باشد.

خدمات بستری بیماران ترک اعتیاد، با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، آموزش و درمان پزشکی به صورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل در مرکز ترک اعتیاد سلامت باران برای آقایان و خانم ها در اتاق های عمومی، خصوصی و وی آی پی برای تمامی گروه های سنی، با نظارت تیم پزشکی، روانشناس، روانپزشک و مشاور صورت می گیرد.

در مرکز ترک اعتیاد سلامت باران ریشه یابی دلیل بروز اعتیاد به مواد مخدر، درمان کامل وابستگی به مواد مخدر، کنترل علائم ترک اعتیاد، ارائه خدمات روان درمانی، مشاوره ای، روانپزشکی، خانواده درمانی و همچنین برگزاری جلسات روان درمانی انفرادی و گروه درمانی ترک اعتیاد، برای تمامی بیماران انجام می شود.

در مرکز ترک اعتیاد سلامت باران با بستری بیمار درمان تدریجی شروع می شود و بیمار روزانه به صورت انفرادی توسط روانشناس و روانپزشک مجموعه ویزیت می شود. علائم قطع مصرف مواد مخدر ارزیابی و مدیریت می شوند و همچنین بیمار به صورت بیست و چهارساعته تحت نظر روان درمانگر و پرستاران این مرکز می باشد و در صورت نیاز اقدامات درمانی مناسب برای بیمار صورت می گیرد.

خدمات بستری اعتیاد

بستری بیماران ترک اعتیاد

بستری بیماران ترک اعتیاد به این جهت صورت می گیرد که بیماران در طول دوره درمان تحت نظارت تیم پزشکی باشند و بتوانند از خدمات پزشکی و روانپزشکی استفاده کنند و بدون تجربه کردن هیچ یک از علائم ترک اعتیاد، در محیطی امن و آرام با استفاده از خدمات رفاهی دوران نقاهت خود را سپری نمایند.

از دیگر اهداف بستری بیماران ترک اعتیاد این است که دورانی که ممکن است بیمار دچار لغزش شود و یا عود کند را به کمک مشاور و روانشناس و با نظارت دقیق و صحیح سپری نماید و هر آن چه که مورد نیازش هست را در اختیار داشته باشد.

خدمات بستری اعتیاد

در دوران بستری بیمار در مرکز ترک اعتیاد سلامت باران علاوه بر درمان اعتیاد به مواد مخدر، به ریشه یابی و درمان اساسی بیماری او پرداخته می شود. برای این که بیمار مجدداً به مصرف مواد مخدر برنگردد نیاز است که بیمار از لحاظ اختلالات روانی مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت نیاز به طور کامل درمان شوند تا بیمار بتواند به زندگی طبیعی و عادی خود بازگردد.

زمانی که اعتیاد به مواد مخدر به طور اصولی و علمی درمان شود دیگر دغدغه ای برای بازگشت به اعتیاد وجود نخواهد داشت و بیمار بعد از ترخیص می تواند به ابعاد دیگر زندگی اش رسیدگی کند.