خدمات روانپزشکی

خدمات روانپزشکی مرکز ترک اعتیاد سلامت باران شامل درمان اختلالات روانی بیمار، انجام روان درمانی، تجویز دارو و سایر روش های درمانی است.

خدمات روانپزشکی

از مهم ترین برنامه و خدمات مفیدی که در مرکز ترک اعتیاد سلامت باران به صورت تخصصی ارائه می شود، خدمات روانپزشکی است. روانپزشکی و روان درمانی اهمیت فراوانی در درمان و ترک اعتیاد دارد. روان درمانی و روان پزشکی ارتباط مستقیمی با ترک اعتیاد به مواد مخدر دارد و با توجه به اهمیت این موضوع بیماران ترک اعتیاد به صورت روزانه توسط تیم روانپزشکان و روانشناسان، ویزیت می شوند.

اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری چند وجهی محسوب می شود و از آن جایی که مصرف مواد مخدر هم اعتیاد روانی و هم اعتیاد جسمی دارد، برای درمان آن باید از روانشناسان و روانپزشکان کمک گرفت. حتی برای جلوگیری از عود اعتیاد و کنترل ولع مصرف مواد مخدر نیز به دخالت روانپزشک و روان درمانگر نیاز است.

خدمات روانپزشکی

روانپزشک چه کسی است

روانپزشک، پزشکی است که در زمینه‌ بهداشت روان تخصص دارد. روانپزشک با توجه به تخصصی که دارد هم شرایط جسمانی بیمار را در نظر می‌گیرد و هم شرایط روانی او را و علاوه بر این دو، پیوند و ارتباط بین آن‌ها را هم در نظر می‌گیرد. روانپزشک قادر به تشخیص و درمان انواع اختلالات روانی مانند اسکیزوفرنی، اختلال شخصیت مرزی، اختلال دو قطبی، اختلال مصرف مواد مخدر و دیگر اختلالات است. روانپزشکان همچنین مشکلات روحی و روانی افراد مانند افسردگی، اضطراب یا افکار خودکشی‌ را هم درمان می‌کنند.

خدمات شبانه روزی ترک اعتیاد

تیم مراقبت‌های چندگانه شامل روانپزشکان و روانشناسان، مشاوران، روان درمانگران، پزشک متخصص و پرستاران به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به بیماران می باشند. در مرکز ترک اعتیاد سلامت باران برای درمان علمی و اصولی بیماری اعتیاد، خدمات بستری، خدمات اعتیاد، خدمات روانشناسی، خدمات روانپزشکی و دیگر برنامه های مراقبتی در محیطی آرام با امکانات بیمارستانی ارائه می گردد.

در مرکز ترک اعتیاد سلامت باران در زمینه خدمات روانپزشکی بخش هایی همچون، اختلالات رفتاری، دارو درمانی، مراقبت های ویژه، خانواده درمانی و درمان اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر برای تمامی بیماران انجام می گردد.